Často kladené otázky (ČKO)

Alebo aj FAQ - Frequently asked questions. Zozbierali sme pre Vás najčastejšie kladené otázky.

DOPLŇUJÚCE OTÁZKY KLIENTOV

Otázky, Ktoré Chcete Vedieť

Spísali sme najčastejšie otázky pri tvorbe webstránky alebo správe e-shopu, ktoré nám zákazníci pokladali. Informácie o funkciách redakčného systému, možnosti nastavenia vášho e-shopu alebo webu a rady pre úspešné podnikanie na internete.

Koľko stojí nový web - eshop ?

Na túto otázku neexistuje exaktná odpoveď. Dizajn webovej stránky je koncipovaný na základe potrieb každého jednotlivého projektu. Každá webová stránka je jedinečná a vyžaduje rôzne komponenty. Navrhujeme a tvoríme vlastné webové stránky špeciálne pre Vašu firmu. Na základe tohto posúdenia Vám položíme veľa otázok, zhodnotíme Vaše potreby a ponúkneme cenovú ponuku. Väčšina našich stránok sa pohybuje v rozmedzí 300 – 4 500 EUR, ale môže to byť viac či menej. Závisí od potrieb klienta.

  • – Jednostránkový jednoduchý web s portfóliom a kontaktom stojí už od 349€
  • – Základnú verziu internetového obchodu / eshopu ponúkame už od 849€ bez mesačných poplatkov
  • – Eshop na mieru s vlastným fakturačným systémom, strategickým plánom kampaní, nastavením správneho budgetu napojenie na dodávateľa a plnou automatizáciou, komunikáciou s pokladňou v kamennom obchode môže stáť aj 4500€

CENNÍK WEBU A INTERNETOVÉHO OBCHODU

Vytvoríte mi webstránku aj keď sa s Vami nemôžem stretnúť?

Samozrejme my v RESPONSEO pri tvorbe webových stránok môžeme komunikovať prostredníctvom mobilu či emailu. Na začiatku Vám vyberieme niekoľko dizajnov pre stránku, z ktorých si budete môcť vybrať. Následne budeme od Vás požadovať texty, ktoré zapracujeme do vašej webstránky. (prípadne môžeme texty napísať aj my, záleží na Vašich požiadavkách ). Webstránka bude nahratá na dočasnej doméne, takže si ju budete môcť prezerať online na webe. V prípade, že budete chcieť vykonať zmenu, upozorníte nás nato a my požadovanú zmenu zapracujeme.

Ako dlho bude trvať, kým dostanem novú webovú stránku?

V priemere sa snažíme dosiahnuť odovzdanie od pár dní až po dobu 8 týždňov, ale tempo každého projektu je stanovené každým klientom. Koľko vstupov môžete poskytnúť v počiatočných fázach, Vaša dostupnosť so spätnou väzbou, ako skoro je obsah pripravený – to všetko ovplyvňuje rýchlosť dokončenia. Rolu môžu zohrávať aj potreby týkajúce sa funkčnosti – vývoj komplexnejších webov bude vyžadovať viac času.

Ako zistím počet ľudí, ktorý sledujú moju webstránku?

Pomocou nástroja Google Analytics, do ktorého Vás zaregistrujeme a  implementujeme ho do Vašej webstránky.  Okrem iného Vám tento nástroj zobrazí aj napríklad: celkový počet návštevníkov stránky, počet návštevníkov v reálnom čase, mieru návratov a odchodov návštevníkov zo stránky, priemerný čas zotrvania návštevníkov na stránke a ďalšie cenné informácie.

Môžem vidieť stránku počas jej vytvárania ?

Ak to bude vo Vašom záujme, stránku môžeme nahrať na dočasnú doménu, kde priamo uvidíte všetky postupy práce na Vašej stránke. V prípade, že nebudete s niečím spokojný, môžete nás o tom informovať a mi požadované zmeny zapracujeme do Vašej webstránky.

Vytvárate webové stránky len pre WordPress?

Určite NIE. Ale prevažnú väčšinu áno. WordPress je vynikajúci systém na správu obsahu, ktorý teraz ovláda viac ako 33% webu. Jeho obrovský podiel na trhu je spôsobený flexibilitou a ľahkým používaním a ochranou. Nerobte si starosti, naučíme Vás, ako to zvládnuť a pomôcť Vám na Vašej ceste.

Viete mi spravovať moju webovú stránku?

Môžeme! Poskytujeme priebežnú podporu mnohým našim klientom. Tvorbu záloh, administráciu, udržanie bezpečnosti Vám bezproblémovo poskytneme. V každom prípade sa snažíme na školení vysvetliť všetko potrebné k tomu aby ste to zvládli sami. Ak si to budete želať radi sa vám o to postaráme.

Bude mať moja webstránka responzívny dizajn? A čo to vlastne je?

Responzívny dizajn znamená to, že webstránka sa zobrazuje rôzne na rôznych zariadeniach. Na stolnom počítači či notebooku vidíme webstránku klasicky. Na tablete alebo smartfóne sa už webstránka správa „minimalisticky“, to znamená, že napríklad menu sa zmení na vyskakovanie, obsah sa prispôsobí veľkosti obrazovky, bloky a iné menej podstatné elementy sa zobrazia až dolu – za primárnym obsahom.

Všetky webstránky dodávame s responzívnym dizajnom.

Mám nízky rozpočet. Máte nejaké možnosti pre mňa?

Vlastné webové stránky môžu ale nemusia byť veľkou investíciou a nie všetky malé podniky majú veľký rozpočet na web. Ponúkame však možnosti aj v tomto prípade, ktoré Vám pomôžu rýchlo sa dostať na internet pomocou jednoduchej pekne vyzerajúcej webovej stránky. Pozri otázku CENY

Budem si vedieť webstránku editovať sám?

Mnoho ľudí si myslí že najlepšie riešenie je prenechať správu na IT firmu a je všeobecne známe a trendy  veľa služieb (nielen správu webstránok) jednoducho „outsoursovať“ a ani Slovensko nie je výnimkou, naše webstránky má zákazník z pohľadu zmeny obsahu plne pod kontrolou. Pridávajte si nové články, editujte staré, vytvárajte si fotogalérie, či aktualizujte portfólio… A to všetko cez Váš obľúbený internetový prehliadač (napr. IE EDGE, Firefox, Chrome, Opera či Safari) a z hocijakého počítača. Nech ste doma, či v kancelárii alebo na služobnej ceste, obsah Vašej webstránky máte stále pod kontrolou. Ste často na cestách a nenosíte si so sebou notebook? Nie je problém – editovať viete aj cez tablet, prípadne smartfón.

ÁNO – Vašu webstránku si budete vedieť editovať bez našej pomoci. Keby ste sa na to predsa len necítili, vezmeme to za Vás. Stačí nás kontaktovať.

KONTAKTUJTE NÁS TERAZ

Nenašli Ste Odpoveď? Stačí sa Nás Opýtať!

Stačí iba poslať e-mail! Sme tu, aby sme Vám pomohli toľko, koľko potrebujete. Po spustení stránok nezmizneme. Robíme weby už 15 rokov a tak skoro odísť sa nechystáme.

    Opíš správne ochranný kód z obrázka

    captcha